Ndërlidhjet

Jahjaga fton qytetarët të votojnë


Presidentja Atifete Jahjaga
Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pasi ka votuar në zgjedhjet lokale, ka ftuar të gjithë qytetarët e Kosovës që të dalin dhe të votojnë.

“Këto zgjedhje janë test i pjekurisë sonë politike, janë test i demokracisë sonë të brendshme dhe janë dëshmi e një shteti gjithëpërfshirës, të cilin ne jemi duke e krijuar si Republikë e Kosovës".

"Dita kur shprehet vullneti politik është një ditë kremte; është edhe përkujtimi më i mirë për sakrificën nëpër të cilën ka kaluar shoqëria”, ka thënë Jahjaga.
XS
SM
MD
LG