Ndërlidhjet

EULEX-i ndihmon Policinë e Kosovës në veri


Ilustrim
Misioni i EULEX-it është në dijeni për incidentet në vijimësi që kanë ndodhur në veri të Kosovës, tha për Radion Evropa e Lirë Dragana Nikolliq Sollomon, zyrtare për informim në këtë mision.

“Ky incident ka ndërprerë votimin në disa qendra të votimit. Ne e kemi marrë situatën me seriozitet dhe jemi duke e përkrahur Policinë e Kosovës në punën e saj”, tha Sollomon.

Lexoni edhe këtë.
XS
SM
MD
LG