Ndërlidhjet

Zyrtarët në Irak thonë se tre oficerë policie janë vrarë në Bakuba, gjatë një sulmi me bomba, i cili ndodhi ditën e sotme.

Zyrtarë në Bakuba thonë se shpërthimi i bombave u pasua nga një shkëmbim zjarri mes autoriteteve dhe militantëve.

Në të njejtën kohën, në qytetin veriperëndimor Tal Afar, një veturë-bombë, ka vrarë dy policë të tjerë dhe ka lënë të lënduar disa civilë.

Ndërkohë, dy ushtarë raportohen të vrarë në Mosul.

Ky vit ka qenë ndër më të përgjakshmit në Irak, që nga viti 2008.
XS
SM
MD
LG