Ndërlidhjet

AAK: Rezultate të pritshme dhe befasuese


AAK - foto nga arkivi
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shpallur pretendimet se partia e tij ka shënuar fitore në Junik e Deçan, ndërkaq pret fitore apo balotazh edhe në Gjakovë, Rahovec, Klinë, Suharekë, Obiliq dhe Vushtrri.

Ai e ka cilësuar si befasues rezultatin në Pejë, ku kjo parti ka qenë në pushtet ndërkaq aktualisht prin kandidati i LDK-së. Kurse si befasi të mirë, ka veçuar se balotazhin në Obiliq.
XS
SM
MD
LG