Ndërlidhjet

PDK: Pretendon fitoren në Prizren


PDK - Foto nga arkivi
Ngjashëm me LDK-në dhe kryetarin e saj, Isa Mustafa, edhe Partia Demokratike e Kosovës dhe lideri i saj, Hashim Thaçi ka shpallur fitore në nivel të Kosovës.

Kryetari i PDK-së, Hashim Thaçi është paraqitur rreth mesnatës para medieve dhe simpatizantëve të partisë, duke thënë se PDK ka fituar në nivel të Kosovës rreth 230 mijë vota.

Ndërkaq në shpalosjen e rezultateve nëpër komuna, Thaçi ka përmendur sidomos, Prizrenin, Mitrovicën, Ferizajn, Gjilanin dhe qytete tjera.
XS
SM
MD
LG