Ndërlidhjet

Tre të vrarë në Norvegji


Ilustrim/Flamuri i Norvegjisë
Tre persona raportohen të vrarë, pas një sulmi në perëndim të Norvegjisë.

Policia ka ndaluar një person për sulmin e së hënës.

Oficeri i policisë, Lasse Foerde Refsnes, i ka thënë televizionit TV2 Nyhetskanalen, se i dyshuari është me origjinë të huaj dhe se ndodhet në mes të 50-tave.

Sulmuesi ishte i armatosur me thikë, dhe provoi të kidnaponte një autobus afër qytetit Ardal.

Ai u kap nga zjarrfikësit, të cilët ishin thirrur në vendin e ngjarjes me besimin se kishte të bënte me një aksident trafiku.
XS
SM
MD
LG