Ndërlidhjet

Jakshiq: Incidentet në veri, vepër e Vuçiqit


Marko Jakshiq
Deputeti i Partisë Demokratike të Serbisë, Marko Jakshiq, ka hedhur poshtë akuzat për pjesëmarrjen e kësaj partie në incidentet që kanë ndodhur në zgjedhjet lokale në veri të Mitrovicës, duke thënë se ato janë vepër e nënkryetarit të parë të Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

”Vuçiqi nuk ka mundur të mbijetojë debaklin zgjedhor në Mitrovicë”, u ka thënë Jakshiq gazetarëve në Kuvendin e Serbisë.

”Të gjithve, pra edhe të madhit Aleksandar Vuçiq, u është qartë se serbët kanë hedhur poshtë Marrëveshjen e Brukselit", ka thënë Jakshiq, raporton Beta.

Persona të panjohur kanë hyrë të dielën në tri vendvotime në veri të Mitrovicës dhe i kanë demoluar ato. Pas kësaj situate, votimet janë ndërprerë.
XS
SM
MD
LG