Ndërlidhjet

Ligjvënësi iranian, Javad Ghoddusi Karimi, ka konfirmuar se “qindra” trupa iraniane luftojnë në Siri, në anën e presidentit Bashar al-Assad.

Agjencia e lajmeve ISNA ka cituar Karimin të ketë thënë se “komandantët sirianë, të mbështetur nga forcat iraniane, po shënojnë fitore të ushtrisë kundër luftëtarëve rebelë”.

Diplomatë perëndimorë dhe të tjerë kanë pasur prej kohësh dyshime për pjesëmarrjen e iranianëve në luftën civile të Sirisë.
XS
SM
MD
LG