Ndërlidhjet

Kandidati demokrat fiton Nju Jorkun


Bill De Blasio
Në zgjedhjet për kryetar të Nju Jorkut ka fituar kandidati i Partisë Demokratike, Bill De Blasio.

Ai ka mundur sfiduesin republikan, Joe Lhota.

De Blasio ka bërë fushatë me prentimin se do te zhdukë hendekun midis “dy njujorkezëve” – një i pasur dhe një i varfër.

Zgjedhjet bashkiake janë mbajtur gjetkë të martën në SHBA.
XS
SM
MD
LG