Ndërlidhjet

Sulmohet selia e Partisë Komuniste në Kinë


Pas incidentit pranë selisë së Partisë Komuniste në Kinë...
Disa shpërthime të vogla kanë goditur jashtë një selie të Partisë Komuniste në veri të Kinës.

Agjencia Xinhua raporton për një person të vrarë dhe tetë të plagosur nga shpërthimet në provincën Shanksi.

Më shumë detaje nuk ka ende në dispozicion.

Analistët thonë se shpërthimet janë të ngjashme me llojin e sulmeve hakmarrëse që herë pas here ndodhin në Kinë.

Azilantët, të zemëruar me padrejtësitë e perceptuara, kanë hedhur në erë autobusë publikë, kanë therur zyrtarë dhe kanë sulmuar shkolla.
XS
SM
MD
LG