Ndërlidhjet

Së paku tetë të vrarë në Afganistan


Ilustrim
Së paku tetë civilë janë vrarë, në mesin e të cilëve shumica gra dhe fëmijë, kur një veturë u godit me një bombë që ndodhej përskaj një rruge, në jug të Afganistanit.

Policia tha se incidenti ndodhi në periferi të qytetit Qalat, në provincën Zabul.

Besohet se viktimat ishin të së njejtës familje.

Policia e provincës, ka fajësuar talibanët për rastin.

Më heret gjatë javës trupat e pajetë të shtatë personave u gjetën në dalje të qytetit Qatal.
XS
SM
MD
LG