Ndërlidhjet

Kerry dhe Netanyahu u takuan sërish për çështjen e Iranit


Gjatë takimit të datës 6 nëntor, Kerry - Netanyahu
Sekretari amerikan i Shtetit ka takuar kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu në aeroportin e Tel Avivit, para se të nisej për në Gjenevë, ku do të marrë pjesë në ditën e fundit të bisedimeve ndërkombëtare rreth programit nuklear të Iranit, raporton agjencia AFP duke cituar zyrtarë amerikanë.

Ky ka qenë takimi i tretë brenda tri ditësh në mes të Kerryt dhe Netanyahut, në kohën kur kryeministri izraelit e ka quajtur mundësinë e lehtësimit të sanksioneve ndaj Iranit, “një gabim me përmasa historike”.
XS
SM
MD
LG