Ndërlidhjet

Moskë: Bie zjarr në dy institute hulumtuese


Ilustrim
Së paku një person është lënduar nga një shpërthim në një institut hulumtues në Moskë.

Policia thotë se shpërthimi nxiti një zjarr brenda ndërtesës së Institutit Hulumtues për Mikrobiologji dhe Epidemiologji në Moskë.

Hetime fillestare thonë se shpërthimi është shkakatuar nga një rrjedhje gazi brenda ndërtesës.

Po sot, një tjetër zjarr ka shpërthyer në ndërtesën e një institute hulmtues inxhinierik, në lindje të Moskës.

Zjarrfikësit kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin, ndërsa nuk është e qartë se cili ka qenë shkaktari.
XS
SM
MD
LG