Ndërlidhjet

Ish-kryeministri australian tërhiqet nga politika


Kevin Rudd
Ish-udhëheqësi australian, Kevin Rudd, ka njoftuar tërheqjen e tij nga politika.

Në një fjalim emocional, ish-lideri i Partisë Laburiste ka thënë se nuk ka ardhur lehtë deri te ky vendim.

Por, ai ia ka atribuar atë familjes së tij dhe ka thënë se ka qenë nder për të që të udhëheqë vendin.

Rud, 56 vjeç, ka shërbyer dy herë si kryeministër i Australisë.
XS
SM
MD
LG