Ndërlidhjet

Adoleshenti pakistanez vret një ushtar izraelit


Ilustrim
Një palestinez 16-vjeçar ka therur për vdekje një ushtar izraelit.

Incidenti ka ndodhur në një autobus në qytetin Afula të Izraelit.

Zëdhënësi i policisë, Micky Rosenfled, ka thënë se sulmuesi, nga qyteti Jenin i Bregut Perëndimor, është kapur nga pasagjerët dhe forcat e sigurisë në autobus.

Ai ka thënë se policia e konsideron incidentin si “sulm terrorsit, me motive nacionaliste”.
XS
SM
MD
LG