Ndërlidhjet

Mbi 30 të vrarë në Tripoli të Libisë


Tripoli, 15 nëntor, 2013.
Së paku 32 njerëz janë vrarë në përleshjet e armatosura midis milicive dhe banorëve në Tripoli të Libisë.

Në dhunën e së premtes, e cila konsiderohet të jetë më e keqja në disa muaj, janë plagosur edhe 400 persona të tjerë.

Kryeministri Ali Zeidan ka kërkuar që të gjitha milicitë “pa përjashtim” të largohen nga Tripoli.

Por, analistët thonë se qeveria e tij është pothuajse e pafuqishme në frenimin e tyre.
XS
SM
MD
LG