Ndërlidhjet

Izraeli arreston dhe liron 4 fëmijë palestinezë


Bregu Perëndimor (foto arkivi)
Trupat izraelite në Bregun Perëndimor kanë arrestuar katër fëmijë palestinezë, ndërmjet pesë dhe nëntë vjeç, për më shumë se një orë.

Një zëdhënëse e ushtrisë izraelite ka thënë se trupat kanë rrethuar disa të mitur gjatë përleshjeve në fshatin Kfar Kadum, por i kanë liruar shpejt.

Zëdhënësja nuk ka dhënë më shumë detaje.

Aktivistët palestinezë i kanë thënë agjencisë AFP se përleshjet kanë shpërthyer me ushtarët në fshat, gjatë protestës javore kundër pushtimit izraelit.
XS
SM
MD
LG