Ndërlidhjet

Tërmet i intensitetit të ulët në Kosovë


Ilustrim
Sot rreth orës 09:15 është ndier një tërmet i intensitetit të ulët në disa zona të Kosovës.

Qendra Seizmologjike për Mesdheun bën të ditur se tërmeti ka pasur magnitudën 3.9 M dhe ka ndodhur 27 kilometra në veriperëndim të Prishtinës.

Epiqendra ka qenë në thellësi prej 5 kilometrash.
XS
SM
MD
LG