Ndërlidhjet

Hollande viziton për herë të parë Izraelin


Presidenti i Francës, Francois Hollande.
Presidenti i Francës, Francois Hollande, ka arritur në Izrael.

Kjo është vizita e tij e parë në shtetin hebre prejse është zgjedhur president në vitin 2012.

Gjatë udhëtimit treditor, ai do të vizitojë edhe territoret palestineze, si dhe do të bisedojë për procesin e paqes në këtë rajon.

Hollande takohet me zyrtarë të lartë izraelitë dhe njëra prej temave të diskutimit do të jetë edhe fuqizimi i bashkëpunimit ekonomik.
XS
SM
MD
LG