Ndërlidhjet

Vdes nobelistja britanike Doris Lessing


Doris Lessing
Shkrimtarja britanike, Doris Lessing, ka vdekur në moshën 94-vjeçare.

Në deklaratën e botuesit të saj, Harper Collins, thuhet se Lessing “ka ndërruar jetë në shtëpinë e saj në Londër, në orët e hershme të mëngjesit”.

Veprat e saj të njohura përfshijnë “The Golden Notebook”, “Memoirs of a Survivor” dhe “The Summer Before the Dark”.

Lessing ka fituar Çmimin Nobel për Letërsi në vitin 2007.
XS
SM
MD
LG