Ndërlidhjet

Sulmohet një stacion i Bashkimit Afrikan në Somali


Pjesëtarë të Al-Shababit
Së paku dhjetë njerëz janë vrarë nga një sulm i koordinuar në një stacion policor në qytetin Beleduejn të Somalisë.

Përgjegjësinë për të e ka marrë grupi i lidhur me Al-Kaidën, Al-Shabab.

Stacioni policor operohej nga ushtarë të Bashkimit Afrikan.

Këta të fundit kanë dëbuar militantët nga shumica e qyteteve somaleze, por ata vazhdojnë të kontrollojnë pjesën jugore dhe të kryejnë sulme të vazhdueshme.
XS
SM
MD
LG