Ndërlidhjet

Moskë: Dënohen vrasësit e një lideri mysliman


Ilustrim
Një gjykatë në Moskë ka dënuar tre burra për vrasjen e një lideri mysliman gjatë vitit të kaluar.

Komiteti Hetues i Rusisë, ka thënë se tre burrat u shpallën fajtorë për vrasje dhe plaçkitje.

Ata janë dënuar me heqje lirie mes 7 dhe 16 vjet.

Metin Mekhtiev ishte therur për vdekje në prill të vitit 2012, afër një stacioni të metrosë.

Tre burrat ishin arrestuar, pasi dy nga ta kishin therur për vdekje edhe një person tjetër në Moskë.
XS
SM
MD
LG