Ndërlidhjet

Pakistan: Pesë të vrarë nga një sulm i telekomanduar


Ilustrim
Një sulm që dyshohet të ketë qenë i telekomanduar nga forcat amerikane, dhe qe për cakt pati një shkollë fetare në Pakistan, ka lënë të vdekur së paku pesë persona.

Fareed Khan, një zyrtar lokal i policisë, tha se aeroplani pa pilot, kishte hedhur së paku tri predha para agimit të sotëm në një medrese, duke vrarë dy mësues dhe tre nxënës.

Medreseja në fjalë i përket rrjetit Kaqqani dhe ndodhet në Tal, një qytet në veriperëndim të distriktit Hangu.
XS
SM
MD
LG