Ndërlidhjet

Egjipt: Vritet një student gjatë protestës në al-Azhar


Ilustrim nga një protestë e mëparshme pro Morsit, Egjipt
Një student egjiptian është vrarë në përleshjet mes forcave të rendit dhe protestuesve, në Universitetin al-Azhar të Kajros, raporton DPA.

Studenti i mjekësisë ishte qëlluar gjatë një proteste kundër rrëzimit të presidentit Mohammed Morsi, njofton Egypt Independent.

Studentët kanë brohoritur slogane kundër Ministrit të Brendshëm egjiptian dhe kanë vënë zjarr mbi disa drunj.

Al-Azhar ka qenë qendër e shumë protestave që nga rrëzimi i Morsit.
XS
SM
MD
LG