Ndërlidhjet

Alarm për bombë në një universitet të Moskës


Ilustrim
Policia në Moskë ka bërë të ditur se ka evakuuar rreth pesë mijë studentë dhe profesorë nga Universiteti Shtetëror i Menaxhmentit, pasi një person i panjohur kishte telefonuar duke thënë se brenda ndërtesës ndodhej një bombë.

Zyrtarë nga Ministria e Brendshme kanë thënë se policia ka ndërmarrë masate duhura, menjëherë pas telefonatës së marrë sot në mëngjes.

Policia ka arritur në universitetin që ndodhet në qendër të Moskës, me qenë të trajnuar në mënyrë të veçantë për hetimin e bombave, dhe po merret me rastin.
XS
SM
MD
LG