Ndërlidhjet

Ankara: Policia qëllon një burrë afër kryeministrisë


Flamuri turk
Mediat shtetërore turke kanë raportuar se forcat e rendit kanë qëlluar dhe plagosur një person në kryqytetin turk, Ankara.

Thuhet se personi në fjalë po mbante në eksploziv jashtë zyrës së Kryeministrit turk Recep Tayyp Erdogan.

Pamjet televizive tregojnë rrugët përreth, të cilat ishin bllokuar nga policia.

Aktualisht, nuk ka detaje të tjera për rastin.
XS
SM
MD
LG