Ndërlidhjet

Irak: Arrin në 30 numri i të vrarëve


Ilustrim
Së paku 30 persona raportohen të vdekur dhe rreth 45 të tjerë të lënduar, pas shpërthimit të një bombe në një treg në juglindje të Bagdadit.

Shpërthimi ndodhi në Sadija, rreth 65 kilomtera larg nga kryqeytetit irakian.

Rastet e dhunës janë shtuar kohët e fundit në Irak, ndërsa raportohet për mëse njëmijë të vdekur vetëm gjatë muajit tetor.
XS
SM
MD
LG