Ndërlidhjet

Nesër nis Java Evropiane e Testimit për HIV


Ilustrim
Java Evropiane e Testimit për HIV do të nisë të premten dhe do të zgjasë deri më 29 nëntor.

Mbi 370 organizata dhe institucione në Evropë kanë pranuar këtë nismë, e cila ka për qëllim të ngrejë vetëdijen për dobitë që sjell testimi për virusin vdekjeprurës HIV.

Motoja e Javës së parë Evropiane të Testimit për HIV është: Flisni për HIV-in, bëni testet për HIV-in.
XS
SM
MD
LG