Ndërlidhjet

Vulin nis vizitën treditore në Kosovë


Aleksandar Vulin
Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, nis sot vizitën treditore në Kosovë, raportojnë mediat serbe.

Sipas tyre, Vulin do të qëndrojë në Shtërpcë, Zveçan dhe Manastir të Deçanit.

Sot në Shtërpcë ai do të takojë kandidatët për pushtetin komunal të Listës Qytetare Serbe.

Vulin do të ndajë edhe ndihmë financiare për të 36 foshnjat e lindura këtë vit në Shtërpcë.
XS
SM
MD
LG