Ndërlidhjet

Qeveria dhe opozita siriane takohen më 22 janar


Ban Ki-moon
Negociatorët e Qeverisë dhe të opozitës siriane do të takohen më 22 janar.

Kombet e Bashkuara kanë thënë se ky do të jetë takimi i parë i tyre prejse ka nisur konflikti civil në këtë vend, në mars të vitit 2011.

Duke njoftuar për konferencën, sekretari i pergjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, ka thënë se ajo është një “mision i shpresës”.

Sipas shifrave të OKB-së, mbi 100,000 persona kanë humbur jetën në luftën civile të Sirisë.
XS
SM
MD
LG