Ndërlidhjet

Së paku pesë pjesëtarë të forcave irakiane të sigurisë kanë humbur jetën në sulme të ndara.

Një jug të Bagdadit, një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët e tij pranë një postblloku policor, duke vrarë tre policë dhe plagosur katër të tjerë.

Ndërkaq, në lagjen Huseinah, dy pjesëtarë të milicisë anti-terroriste kanë humbur jetën nga shpërthimi i një bombe në anë të rrugës.

Kombet e Bashkuara thonë se, këtë vit, në Irak, janë vrarë mbi 7,000 njerëz nga dhuna sektare dhe sulmet e tjera.
XS
SM
MD
LG