Ndërlidhjet

Letoni: Kryeministri paraqiti dorëheqje për rrëzimin e qendrës tregtare


Valdis Dombrovskis
Kryeministri i Letonisë, Valdis Dombrovskis, ka paraqitur dorëheqje lidhur me rrëzimin e qendrës tregtare në kryeqytetin Riga, me ç’rast kanë humbur jetën 54 vetë dhe janë plagosur afro 40 të tjerë.

Kulmi i qendrës tregtare Maxima u rrëzua më 21 nëntor.

Presidenti i Letonisë, Andris Berzins, vlerësoi se rrëzimi i qendrës ishte “vrasje”, ndërsa autoritetet tashmë i kanë filluar hetime lidhur me shkaqet e këtij incidenti të rëndë.
XS
SM
MD
LG