Ndërlidhjet

Afganistan: Nga eksplodimi i bombave – tre të vrarë


Pamje pas një shpërthimi të mëparshëm në Afganistan
Zyrtarët afganë thonë se së paku tre civilë janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur nga eksplodimi i dy bombave në provincën lindore të Nangarharit.

Një zyrtrar i lartë lokal tha se bomba e parë ishte vendosur në një makinë, ndërsa e dytë në rrugë.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për eksplodimet e sotme.
XS
SM
MD
LG