Ndërlidhjet

Takohen krerët e Organizatës së Shangait për Bashkëpunim


Logo e Organizatës së Shangait për Bashkëpunim
Krerët e qeverive të Organizatës së Shangait për Bashkëpunim do të takohen në Tashkent.

Në takim pritet të marrin pjesë kryeministrat e vendeve anëtare të organizatës, Kazakistanit, Kinës, Kirgizisë, Rusisë, Taxhikistanit dhe Uzbekistanit.

Bisedimet pritet të fokusohen në mënyrat e përforcimit të mardhënieve ekonomike dhe zhvillimit ekonomik të rajonit, si dhe në bashkëpunimin në sferën e sigurisë, për t’u përballur me largimin e trupave të NATO-s nga Afganistani, gjatë vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG