Ndërlidhjet

Kosovë: Sot heshtje, nesër balotazhi


Ilustrim
Mbrëmë në mesnatë partitë politike në Kosovë kanë përmbyllur fushatën parazgjedhore të balotazhit.

Sot në gjithë Kosovën është heshtje parazgjedhore, ndërsa nesër do të mbahet rrethi i dytë i zgjedhjeve në 25 komuna.

Kryeministri Hashim Thaçi ka shfaqur bindjen se balotazhi do të përmbushë standardet e larta evropiane.

Policia e Kosovës, EULEX-i dhe KFOR-i kanë thënë se gjithçka është gati për 1 dhjetor.
XS
SM
MD
LG