Ndërlidhjet

Helikopteri rrëzohet mbi pub, 32 veta në spital


Ilustrim
Tridhjetedy persona janë dërguar në spital, pasi një helikopter është rrëzuar mbi një lokal të mbushur me njerëz në Gllasgou të Skocisë.

Ekipet e shpëtimit kanë punuar gjatë gjithë natës për të nxjerrë njerëzit e bllokuar brenda pub-it Clutha.

Nuk është raportuar për asnjë të vdekur.

Helikopteri i policisë është rrëzuar të premten mbrëma, me dy policë dhe një civil në bord.
XS
SM
MD
LG