Ndërlidhjet

Skoci: Konfirmohet një i vdekur nga rrëzimi i helikopterit


Ilustrim
Policia thotë se një person është konfirmuar i vrarë pas rrëzimit të helikopterit në një lokal të mbushur me njerëz, në Gllasgou të Skocisë.

Operacioni i shpëtimit po vazhdon, ndërsa nuk përjashtohet mundësia për numër më të madh viktimash.

Helikopteri i policisë është rrëzuar të premten mbrëma mbi pub-in Clutha, me dy policë dhe një civil në bord.

Tridhjetedy persona janë dërguar në spital.
XS
SM
MD
LG