Ndërlidhjet

Vdiq aktori rus Yury Yakovlev


Yury Yakovlev
Yury Yakovlev, njëri nga aktorët më të famshëm rusë të epokës sovjetike, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Ai ka ndërruar jetë të shtunën, në një spital të Moskës.

Yakovlev ka luajtur më shumë se 100 role në teatër dhe filma.

Ai ka qenë shumë i njohur për rolin e tij në komeditë si “Ironia e Fatit” dhe “Ivan Vassilyevych ndërron profesionin”.

Yakovlev do të varroset të martën në Moskë.
XS
SM
MD
LG