Ndërlidhjet

Cameron viziton Kinën


Kryeministri britanik, David Cameron.
Kryeministri britanik, David Cameron, udhëton sot drejt Kinës.

Vizita e tij ka për qëllim forcimin e lidhjeve me lidershipin e ri të presidentit Xi Jinping.

Cameronin do ta shoqërojnë mbi 100 njerëz të biznesit, të cilët do të kujseden për forcimin e tregtisë së ndërsjellë.

Analistët thonë se marrëdhëniet midis Britanisë dhe Kinës kanë qenë të ftohta prejse Cameron është takuar me udhëheqësin shpirtëror të Tibetit, Dalai Lama, në maj të vitit 2012.
XS
SM
MD
LG