Ndërlidhjet

Sulmet në Irak, muajin e kaluar, kanë vrarë afro 950 persona, shumica nga ta civilë.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë e Irakut, Ministria e Brendshme dhe Ministria e Mbrojtjes, në muajin nëntor janë vrarë 948 persona – 852 nga ta civilë, 53 policë dhe 43 ushtarë.

Dhuna sektare në këtë vend ka shënuar rritje qysh në muajin prill.
XS
SM
MD
LG