Ndërlidhjet

Votat e veriut numërohen në vendvotime, nëse situata është e qetë


Foto nga votimet e 17 nëntorit në Mitrovicën e veriut
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur për Radion Evropa e Lirë se votat e hedhura në Mitrovicën e veriut dhe në tri vendvotimet në Zveçan do të numërohen nëpër vendvotime, nëse gjendja është e qetë.

Lajmin e ka konfirmuar anëtari i KQZ-së nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Florian Dushi.
XS
SM
MD
LG