Ndërlidhjet

Nju Jork: 4 të vdekur në aksidentin me tren


Nju Jork - foto arkivi
Një tren pasagjerësh ka dalë nga binarët në lagjen Bronks të Nju Jorkut.

Autoritetet thonë se së paku katër njerëz kanë humbur jetën.

Guvernatori i Nju Jorkut, në një konferencë për gazetarë, ka bërë të ditur edhe për së paku 63 njerëz të plagosur.

Zjarrfikësit dhe ambulancat kanë arritur në vend të ngjarjes.

Shkaku i aksidentit nuk është ende i qartë.
XS
SM
MD
LG