Ndërlidhjet

Në Bruksel mbahet samiti për Ballkanin


Bruksel
Zyrtarë të Ballkanit Perëndimor, përfaqësues të Bashkimit Evropian, ekspertë dhe biznesmenë mblidhen sot në Bruksel, për një samit vjetor kushtuar politikës evropiane në Ballkan.

Samiti, i cili mbahet nga viti 1999, do të hapet nga komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele.

Ai organizohet nga Miqtë e Evropës dhe Fondacioni Konrad Adenauer.
XS
SM
MD
LG