Ndërlidhjet

Ministri i Mbrojtjes i Moldavisë, Vitalij Marinuc, ka thënë se vendi i tij nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës.

Ai ka qëndruar të mërkurën në Beograd, ku ka takuar kryetarin e Komitetit për mbrojtje dhe punë të brendshme, Dushan Bajatoviq, raportojnë mediat serbe.

Sipas burimeve të njëjta, në këtë takim është shprehur dëshira e përbashkët për të forcuar bashkëpunimin midis Serbisë dhe Moldavisë.
XS
SM
MD
LG