Ndërlidhjet

Sulmohet Ministria e Brendshme në Jemen


Sana, 5 dhjetor 2013.
Një makinë bombë ka shpërthyer në komplesin e Ministrisë së Mbrojtjes të Jemenit, në kryeqytetin Sana.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se sulmi ka pasur në shënjestër një spital brenda kompleksit, i cili është dëmtuar keq.

Zyrtarë të ministrisë kanë thënë se pas sulmit kanë pasuar përleshje të armatosura midis trupave dhe një grupi personash të panjohur.

Deklarata e ministrisë thotë se shumica e sulmuesve janë vrarë, por nuk e saktëson numrin e tyre.

Detaje të tjera nuk jepen.
XS
SM
MD
LG