Ndërlidhjet

Erëra të forta kanë përfshirë sot Skocinë, duke shkaktuar ndërprerje të energjisë elektrike dhe të trafikut hekurudhor.

Erërat prej 140 kilometrash në orë pritet të arrijnë në bregdetin gjerman të Detit të Veriut, ndërsa baticat të shkaktojnë përmbytje të konsiderueshme në zonat bregdetare.

Disa udhëtime me target në disa prej ishujve të Detit Verior janë anuluar.

Holanda, në pritje të stuhisë, ka mbyllur digat për të mbrojtur pjesët më të ndjeshme të vendit nga përmbytjet.
XS
SM
MD
LG