Ndërlidhjet

Beograd: Ministri slloven i përshëndeti zgjedhjet lokale në Kosovë


Pamje e një pjese të Beogradit
Ministri i mbrojtjes i Sllovenisë, Roman Jakiq, i ka lavdëruar rezultatet e negociatave ndërmjet Serbisë e Kosovës, pastaj implementimin e Marrëveshjes së Brukselit dhe mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë.

Këto komente ai i ka bërë sot në Beograd gjatë takimit me nënkryetarin e parë të qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka njoftuar qeveria e Serbisë.

Më herët gjatë ditës, ministri slloven Roman Jakiq, është takuar edhe me ministrin e mbrojtjes së Serbisë, Nebojsha Rodiq
XS
SM
MD
LG