Ndërlidhjet

Vriten 11 irakian në veri-lindje të Bagdadit


(Ilustrim)
Një makinë ka shpërthyer në veri-perëndim të Irakut të hënën, duke shkaktuar vdekjen e 11 njerëzve dhe plagosjen e 23 të tjerëve, njoftoi të hënën policia.

Sipas forcave të rendit, shpërthimi ka ngjarë në qytezën Buhriz, rreth 60 kilometra në veri-lindje të kryeqytetin Bagdad.

Makina-bombë ka shpërthyer jashtë nje kafeterie, në zonën e banuar me shumicë të komunitetit mysliman Sunii.
XS
SM
MD
LG