Ndërlidhjet

Gjukanoviq në Serbi pas 10 vjetësh


Millo Gjukanoviq
Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka arritur për vizitë zyrtare në Beograd, për herë të parë pas dhjetë vjetësh.

Ai do të takojë zyrtarët më të lartë serbë, në mesin e tyre: presidentin Tomisllav Nikolliq, kryeministrin Ivica Daçiq dhe zëvendëskryeministrin Aleksandar Vuçiq.

Gjukanoviq, për herë të fundit në Beograd ka qenë në vitin 2003, në varrimin e kryeministrit të vrarë të Serbisë, Zoran Gjingjiq.

Mali i Zi ka shpallur pavarësinë nga Serbia në vitin 2006.
XS
SM
MD
LG