Ndërlidhjet

Sot dorëzohet Çmimi Nobel për Paqe


Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike
Çmimi Nobel për Paqe 2013 do t’i dorëzohet sot në Oslo Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike.

Ahmet Uzumcu, drejtor i përgjithshëm i kësaj organizate, do të marrë çmimin në emër të saj.

Organizata, e mbështetur nga Kombet e Bashkuara, ka udhëhequr një nismë për verifikimin dhe çmontimin e stoqeve kimike të Sirisë.
XS
SM
MD
LG